با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران تعرفه صادرات زعفران فله یعنی بسته هایی که وزن آن ها بیش از ۳۰ گرم باشد مبلغی معادل ۵ درصد از قیمت پایه ی تعیین شده برای این طلای سرخ می باشد.

همانطور که می دانید بیشترین حجم صادرات زعفران ایرانی هر ساله به صورت فله صورت می گیرد و این امر نیز به سبب عدم تخصیص سوبسیت دولتی به مقوله ی حمل این طلای سرخ می باشد که باعث می شود هزینه های حمل به شدت سرسام آور باشند.

به عنوان مثال اگر شما یک گرم زعفران را در ظروف استانداردی همچون کریستال بسته بندی نمایید وزن محموله تقریبا ۴ تا ۵ برابر قبل می گردد که باعث می شود هزینه ی حمل شما نیز به همین نسبت افزایش یابد که اصلا برای یک تاجر پرداختش امکان پذیر نیست.

قیمت زعفران

قیمت زعفران در اروپا

جمعیت زیادی از افرادی که درصد ورود به بازار زعفران هستند تمایل زیادی به آگاهی داشتن از قیمت روز انواع زعفرانی ایرانی در اروپا و کشور های آن دارند. علت این امر نیز ان است که کشور هایی همسایه با وجود انکه هر ساله حجم زیادی از زعفران ایرانی را وارد می نمایند بهای زیادی برای آن پرداخت نمی کنند.

به عنوان مثال اگر سری به کشور امارات متحده ی عربی بزنید خواهید دید که قیمت زعفران در انجا تفاوت چندانی با قیمتش در بازار ایران ندارد علت نیز این است که حجم زیادی از این محصول از طریق راه های قاچاق و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای وارد شده است. به همین علت کشور های اروپایی ممکن از مقصد های بهتری برای فروش و بازاریابی به حساب بیایند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام