زعفران تنها یک ادویه با رنگ و عطر خاص نیست این ماده ی غذایی خواص دارویی و درمانی بیشماری نیز دارد که باعث شده توجه کشور های دیگر نیز به سمت آن جلب گردد و ان ها را به وارد نمودن طلای سرخ ایرانی تشویق نماید. همین عامل نیز باعث قیمتی تر شدن زعفران گشته و بازار خرید و فروش آن را رونق بخشیده است.

برداشت زعفران

فصل گلدهی و برداشت محصول زعفران

زعفرانی که ما به نام طلای سرخ می شناسیم و در تجارت ارزشمند است در واقع کلاله های موجود در گل زعفران می باشد. هر سال در ماه های مهر تا آبان مزارع به مدت دو هفته میزبان رویش گل هایی زیبا می باشند که شش گلبرگ بنفش رنگ آن ها به مانند جعبه ی جواهری از کلاله های قرمز رنگ محافظت به عمل می آورند.

بعد از چیدن گل ها در هر روز رویش کشاورزان اقدام به جداسازی و خشک کردن آن می نمایند که به محصول بدست آمده زعفران می گوییم.

انواع زعفران

 

انواع زعفران

بسته به نوعی خشک کردن کلاله ها زعفران بدست آمده به یکی از ۴ دسته ی زیر تعلق می یابد.

زعفران دسته یا دخترپیچ

در این نوع کلاله ها را به همراه مقداری سفیده (خامه) از سایر اجزای گل جدا نموده و قبل از خشک کردن روی هم دسته کرده و دور ان را با نخی می بندند.

زعفران پوشال

کلاله به به همراه مقدار کمی خامه (دو تا سه میلی متر) از سایر اجزای گل جدا شده و به به صورت درهم خشک کی شوند.

زعفران سرگل

در هنگام جداسازی کلاله ها به صورت خالص و بدون سفیده از سایر اجزا جدا می شوند به همین جهت یکدست قرمز است، سپس به صورت درهم خشک می شود به همین جهت امکان وجود شکستگی در آن نیز می باشد.

زعفران نگین یا زعفران نگین پوشال

در واقع دستچین شده از میان سرگل است، کلاله های حجیم، درشت و سالمی که در آن سه شاخه به صورت متصل به هم باشند را با این نام می شناسیم.

 

شاخص های کیفیت زعفران

همانطور که می دانید زعفران به سبب میزان برخی مواد موجود در فرمولش سطوح کیفی مختلفی می یابد. مهم ترین این مواد عبارتد از: سافرانال (عامل عطر) ، کروسین (عامل رنگ) و پیروکروسین (عامل طعم تلخ زعفران).

این مقادیر با توجه به دستگاه های دقیق در آزمایشگاه ها اندازه گیری می شود. در این بین عمده ی توجه تجار به مقدار کروسین است که عامل موثر بر میزان رنگدهی می باشد.

زعفران اصل

 

مشخصات زعفران خالص و اصل

همانطور که می دانید به جهت گران بودن زعفران معمولا افراد به طمع افتاده و به منظور کسب منفعت بیشتر اقدام به تقلباتی می نمایند که در برخی موارد حتی برای سلامت فرد مصرف کننده نیز مضر می باشد.

اما روش هایی وجود دارد که شما از طریق ان ها تا حدود زیای می توانید از خالص و اصل بودن زعفرانی که خریداری می نمایید مطمئن گردید.

  • زعفران خالص تلخ است، پیش از خریدن زعفران یک کلاله را در دهان خود قرار داده و مزه کنید اگر غیر از تلخی طعم دیگری حس نمودید مطمئن باشید که خالص نیست.
  • زعفران خالص رنگ زرد به آب پس می دهد برای تست این مساله نیز کافیست مقداری آب جوش را برداشته و دو تا سه پر زعفران را در آن بی اندازید اگر رنگی غیر از زردی از آن ساطع شد بدانید که زعفرانتان رنگ شده است.
  • زعفران تازه و اصل عطری نافذ دارد پس حتما ان را ببویید، اگر عطر زیادی نداشت یا پارساله است و یا شرایط نگهداری مناسبی نداشته است.
  • مقداری از زعفران را میان دو تکه کاغذ کاهی قرار داده و بفشارید نباید رد چربی از آن بر جای بماند زیرا زعفران اصل چرب نیست.
  • ….
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام