زعفران مهم ترین محصول کشاورزی ایران است که دولت برای مدیریت ارز وارده به واسطه ی صادرات آن ناگزیر به وضع انواع قوانین و تعرفه ها شده است.

همانطوری که می دانید محصول شماره ی یک کشور ما در زمینه ی صادرات نفت است که به سبب عدم اطلاع از حجم موجودی چاهها و امکان اتمام ناگهانی آن منبعی مناسب برای اتکا اقتصادی به حساب نمی آید. ضمن آنکه این ماده یک سرمایه ی ملی است که نسل های آینده نیز در آن سهیم می باشند و به لحاظ اخلاقی ما نسبت به آن ها نیز مسئول به حساب می آییم.

به همین جهت است که مسئولین کشوری زعفران را به جهت در اختیار داشتن انحصار تولید به عنوان جایگزین برای نفت انتخاب نموده اند.

از سویی کاشت زعفران به صورت آزاد و عمومی بوده لذا هر فردی می تواند خود محصول تولیدیش را به فروش برساند که این امر مورد باعث سخت شدن مدیریت ارز ورودی می گردد این همان دلیلی است که مسئولین کشوری را ملزم به وضع قوانینی در زمینه صادرات زعفران نموده است.

صادرات زعفران

مجوز های لازم جهت صادرات زعفران

یکی از مهم ترین قوانینی که دولت برای رصد درست صادرات این طلای سرخ وضع نموده اجباری کردن اخذ برخی گواهی ها می باشد که باعث می شود تنها زعفران های خالص و با کیفیت از کشور خارج شوند.

به این ترتیب هیچ دلال و واسطه ی سودجویی نمی توانند به نام و اعتبار زعفران ایرانی آسیبی وارد نمایند.

یکی از این گواهی ها مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که به اسم گواهی بهداشت آن را می شناسیم.

و گواهی استاندارد که موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران آن را صادر می نمایند.

ضمنا فرد یا شرکت صادر کننده نیز باید قبلا از طریق اتاق بازرگانی اقدام به اخذ کارت بازرگانی نموده باشد و با در دست داشتن آن اقدام به ارسال بار نماید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام