در بین کشور های خریدار زعفران ایران بیشترین میزان فروش مربوط به اسپانیا و امارات متحده عربی است.

این دو کشور بیشترین حجم ممکن زعفران را از ایران به صورت فله وارد می نمایند و پس از بسته بندی به مشتری هایی که از طریق تبلیغات جذب نموده اند می فروشند و از این راه بیشترین میزان سود حاصل از خرید و فروش زعفران در بازار های جهانی را از ان خویش می نمایند.

به جز این دو کشور، کشور های دیگری همچون ایتالیا، امریکا، فرانسه، هند، هلند، سوئد، سوئیس، عربستان، انگلیس، ترکیه، چین و … نیز زعفران را به صورت مستقیم از ایران وارد می نمایند اما بیشترین حجم واردات به همان دو کشور مذکور مربوط می باشد.

 

میزان زعفران مجاز برای تجارت چمدانی

همانطور که می دانید دولت توجه ویژه ای بر روی زعفران و صادرات آن دارد زیرا میزان ارز ورودی به واسطه ی ارسال این طلای سرخ به سایر کشور ها به مقداریست که می تواند میزان نیاز به صادرات نفتی را کاهش دهد.

به همین منظور دولتمردان برای حجم زعفرانی که هر فرد می تواند به همراه خود از کشور خارج نماید سقفی تعیین نموده اند تا مقادیر بیش از آن مجبور به ارسال از طریق گمرک بشوند.

به این ترتیب نظارت بر صادرات این طلای سرخ عملی می گردد. مقدار تعیین شده به عنوان سقف تجارت چمدانی زعفران ماکسیمم ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم بوده و بیش از این مقدار باید تحویل گمرک گردد تا مراحل ارسال توسط این مرجع به انجام رسد.

ترخیص زعفران

تعرفه گمرکی جهت ترخیص زعفران

به صورت کلی هر کشوری برای ورود هر کالایی به بازار خویش مبلغی را به عنوان تعرفه صادرات از ترخیص کننده دریافت می نماید که معمولا درصدی از ارزش بار می باشد.

به منظور ترخیص زعفران از گمرک هر کشوری نیز این قانون مصداق داشته و بسته به نوع بسته بندی تعرفه ی خاصی به آن تعلق می گیرد. در اینجا برخی از آن ها را معرفی می نماییم.

  • تعرفه گمرکی زعفران در بسته بندی های کمتر از ۱۰ گرم ۰۹۱۰۲۰۱۱
  • تعرفه گمرکی زعفران در بسته بندی های بین ۳۰ تا ۱۰ گرم ۰۹۱۰۲۰۱۳
  • تعرفه گمرکی زعفران در بسته بندی های بیش از ۳۰ گرم ۰۹۱۰۲۰۹۰
  • تعرفه گمرکی پودر زعفران در بسته بندی های کمتر از ۱۰ گرم ۰۹۱۰۲۰۱۲
  • تعرفه گمرکی پودر زعفران در بسته بندی های کمتر از ۱۳ گرم ۰۹۱۰۲۰۱۴

می باشند که با مراجعه به سایت گمرک جمهوری اسلامی خواهید دید هر کد چه درصدی را نشان می دهد. به عنوان مثال شماره تعرفه ۰۹۱۰۲۰۹۰ مشمول پرداخت ۴ درصد عوارض صادراتی می شود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com
0 دیدگاه در کشور های خریدار زعفران ایران
  1. […] فله در بسته بندی هایی با وزن بیش از ۳۰ گرم ارسال شود تعرفه ی صادرات زعفران مربوط به آن شماره ی ۰۹۱۰۲۰۹۰ است که شامل پرداخت ۴ درصدی […]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام