خرید زعفران فله معمولا توسط تجار و صادرکنندگان زعفران انجام می شود که به جهت خرید بالا معمولا در فصل برداشت ( پاییز ) انجام می شود – بهترین انواع زعفران ایرانی در استان های خراسان تولید می شود که پر فروش ترن آن ها زعفران سرگل ( all red ) می باشد.

همانطور که می دانید معمولا افردای که در بخش صادرات زعفران یا بسته بندی زعفران فعالیت دارند حجم بالایی از این طلای سرخ را خریداری می نمایند.

به همین جهت نیز هست که برایشان بسیار مهم است که قیمت خرید زعفران در کمترین مقدار ممکن قرار داشته باشد. از این رو خرید خود را در فصل پاییز و در ماه های آبان و مهر انجام می دهند.

همه ی مزارع زعفران تنها سالی یک بار آن هم به مدت دو هفته به گل می نشینند، گل هایی که چون جعبه ی جواهر حامل طلای سرخ ایران یعنی زعفران می باشند.

برداشت زعفران فله

در هر روز پیش از آنکه آفتاب تمام مزرعه را روشن نماید باید گل ها از سطح مزرعه جمع آوری شوند. در همان روز نیز باید جداسازی وخشک شوند تا زعفران بدست آمده بالاترین سطح کیفی را داشته باشد.

بیشترین میزان زعفران جهان در ایران و بیشترین مقدار تولید ایران مربوط به مزارع استان های خراسان می باشد. به همین علت این استان ها بزرگترین سورس های فروش زعفران در جهان به حساب می آیند و تجار برای خرید زعفران مورد نیاز خود به این منطقه می آیند.

قیمت زعفران فله

قیمت خرید زعفران فله

در فصل پاییز به جهت تزریق ناگهانی حجم قابل توجهی زعفران در بازار با توجه به ثابت بودن مقدار تقاضا با توجه به قانون عرضه و تقاضا قیمت فروش زعفران  با کاهش روبرو می شود. لذا بهترین زمان برای خرید زعفران فله به حساب می آید.

البته علاوه بر زمان خرید حجم سفارش نیز بر قیمت نهایی زعفران تاثیر گذار است. از سوی دیگر زعفران چون دومین کالای صادراتی ایران به حساب می آید لذا عواملی چون امنیت منطقه، اوضاع سیاسی، قیمت ارز و … همگی بر حجم صادرات آن موثر می باشند.

افزایش حجم صادرات نیز باعث کم شدن زعفران در بازار می شود که در نهایت به بالا رفتن قیمت این طلای سرخ می انجامد. به عنوان مثال در سه ماه گذشته به جهت نوسانات سیاسی و نیز افزایش قیمت دلار تلورانس قیمت در بازار زعفران به جایی رسید که قیمت هر کیلو زعفران نگین از ۶ میلیون تومان یه ۱۸ میلیون تومان نیز رسید.

فروش اینترنتی زعفران

فروش زعفران فله در تهران

یکی از بزرگترین و مهم ترین مقاصد برای فروش زعفران فله استان تهران است که به جهت جمعیت بالایی که در خود جای داده تبدیل به یک مرکز بزرگ برای مصرف انواع مواد غذایی تبدیل شده است.

وجود انواع کارخانه های مواد غذایی، آشپزخانه ها، رستوران ها، قنادی ها و … که همگی جز مراکز پر مصرف در زمینه ی استفاده از زعفران می باشند از جمله عوامل میزان بالای زعفران ارسالی به مقصد تهران به حساب می آید.

در سال های اخیر با توجه به زیاد شدن سایت های فروش زعفران تا حدود زیادی خرید زعفران برای تهرانی ها راحت تر شده است زیرا می توانند به صورت بدون واسطه و مستقیم با کشاورزان در ارتباط بوده و محصول مورد نیاز خود را از طریق آن ها تهیه نمایند.

افزایش تمایل مردم به خرید اینترنتی زعفران باعث به وجود آمدن نوعی یکپارچگی قیمت در سراسر کشور شده است که باعث زیاد شدن رونق بازار این محصول شده است.

همچنین مصرف کنندگان در هر جای جهان تنها به نسبت فاصله ای که از مرکز تولید زعفران دارند مبلغی را به عنوان هزینه ی حمل باید پرداخت نمایند که بر قیمت نهایی زعفران اضافه می گردد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام