خرید زعفران سرگل با در بازه ی قیمت ۸۵۰۰۰۰۰ تومان تا ۹۵۶۰۰۰۰ تومان آماده ی عرضه می باشد. / پر استفاده ترین انواع زعفران برای صادرات نوع سرگل ممتاز قائنات است. / مشهد بزرگترین بازار خرید و فروش زعفران فله و بسته بندی به حساب می آید. / زعفرانی ها، بازار مرجع خرید و فروش زعفران.

یکی از انواع زعفران که در ایران بیشترین میزان تولید را دارد نوع سرگل یا ( all red ) است. در این نوع از زعفران که یک دست قرمز می باشد تمام سفیده ریشه ی زعفران از ان جدا می شود سپس خشک می گردد.

خرید زعفران سرگل

تفاوت انواع مختلف زعفران سرگل به میزان شکستگی موجود در آن و همچنین مقدار حجیم بودن کلاله ها می باشد. یعنی هرچه کلاله ها حجیم تر و سالم تر باشند قطعا میزان شاخص های کیفی در آن بیشتر بوده لذا قیمت خرید زعفران بالاتر خواهد بود.

خرید زعفران سرگل ممتاز قائنات

از آنجایی که مقدار و حجم تولید دو نوع زعفران سرگل و پوشال بیش از سایر انواع است لذا از قیمت مناسب تری نیز برخوردار می باشند به همین جهت برای مصارفی که حجم بالایی نیاز است مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از این موارد صادرات زعفران است که سفارشات مربوط به این حوزه اغلب از نوع زعفران سرگل تهیه می شوند. و فقط در برخی موارد خاص مانند صادرات زعفران به اروپا سفارش از نوع زعفران نگین ارسال می شود.

همچنین شهر قائنات یکی از معروف ترین مراکز تولید زعفران در ایران است که به سبب حجم و کیفیت بالای تولید توانسته تبدیل به یک برند جهانی گردد تا جایی که تجار خارجی نیز درخواست خود را مبنی بر خرید زعفران سرگل از نوع زعفران ممتاز قائنات مطرح می نمایند.

خرید زعفران سرگل

عوامل موثر بر قیمت انواع زعفران

با این تفاسیر شما می دانید که زعفران انواع مختلفی دارد و شما باید با توجه به نوع استفاده ای که دارید انتخاب کنید که از کدام زعفران میخواهید استفاده نمایید.

در قدیم قیمت گذاری زعفران بر اساس ظاهر این طلای سرخ انجام می شد به این ترتیب که هر چه میزان سفیده ی متصل به زعفران کمتر بود و کلاله ها حجیم تر و سالمتر بودند زعفران گران تر بود.

خرید زعفران سرگل

با این تفسیر به ترتیب زعفران نگین، زعفران سرگل، زعفران پوشال و زعفران دسته بیشترین تا کمترین قیمت را در بین انواع مختلف زعفران به خود اختصاص می دهند.

اما امروزه قیمت گذاری زعفران بر اساس شاخص های کیفی که مقدار آن در آنالیز های آزمایشگاهی مشخص می شود تعیین می گردد.

  • کروسین: در واقع عامل رنگدهی زعفران و مهم ترین عامل در قیمت گذاری به حساب می آید.
  • سافرانال: عامل موثر بر مقدار عطر زعفران می باشد که مقدارش با شرایط نگهداری و عمر زعفران نسبت مستقیم دارد.
  • پیکروکروسین: عاملی که باعث طعم تلخ در زعفران می شود.

کلیه موارد فوق در مقدار رطوبت مشخصی تعیین می شود که با تغییر میزان رطوبت ممکن است تغییر نماید.

منبع: www.zafaraniha.ir

امتیاز
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب ۵ (۱ امتیاز)
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام