خرید زعفران پوشالی با توجه به نزدیک شدن زمان عرضه ی زعفران امسالی به بازار رونق بیشتری پیدا کرده است. کیفیت خوب زعفران جدید و پایین بودن قیمت این طلای سرخ در دوره ی برداشت عامل اصلی این امر است. با کاهش قیمت زعفران، خرید اینترنتی این محصول نیز در این دوره افزایش می یابد.

همانطور که می دانید هر سال در فصل پاییز با شروع زمزمه برداشت زعفران قیمت ها در بازار به صورت چشمگیری کاهش می یابد و زعفرانی که تا شهریور قیمتش رشد صعودی داشته به ناگاه روند نزولی پیدا می کند.

زعفران پوشال امساله

اصلی ترین عامل این امر این است که اسانس های موثر بر کیفیت زعفران یعنی: سافرانال (عامل عطر) و کروسین (عامل رنگدهی) همگی فرار می باشند و با گذشت زمان از سطح این ماده تبخیر شده و کم می شوند. به همین جهت وقتی یک سال از عمر زعفرانی می گذرد بدیهیست که میزان عطر و رنگدهی ان کم شود و به طبع قیمت فروش زعفران مذکور نیز کاهش یابد.

اما زعفرانی که برداشت جدید باشد که بازاری ها در اصطلاح آن را به اسم زعفران امسالی می شناسند دارای بالا ترین سطح از اسانس های موثر بوده و بیشترین کیفیت را داراست. همچنین به جهت افزایش ناگهانی حجم زعفران موجود در بازار قیمت خرید زعفران کاهش می یابد که باعث می شود میزان خرید زعفران افزایش یابد.

انواع زعفران

زعفران پوشالی چیست؟

در بین انواع مختلف زعفران یکی از نمونه هایی که بیشترین میزان فروش را در بازار دارد زعفران پوشال است. در این نوع از زعفران کلاله ها به همراه دو تا سه میلی متر خامه ی متصل به آن از سایر اجزای گل زعفران جدا شده و به صورت درهم خشک می شود.

وجود سفیده در این نوع باعث می شود تا میزان رنگ دهی نوع پوشال در دو حجم برابر از زعفران سرگل و پوشال کمتر از نوع سرگل باشد. همین مساله نیز باعث می شود تا قیمت زعفران پوشالی کمتر از قیمت زعفران سرگل باشد.

اما همانطور که می دانید زعفران پوشال نیز دارای گرید ها و قیمت های مختلف است که عامل اصلی این امر نیز میزان سلامت و حجیم بودن کلاله ها و مقدار خامه ی متصل به آن هاست.

خرید زعفران پوشالی

قیمت خرید زعفران پوشالی

همانطور که می دانید بسته به نوعی که در زمان جداسازی و خشک کردن انتخاب می شود نوع زعفران تولیدی تفاوت می نماید. از آنجایی هم که هر چه عمل جداسازی گل ها و خشک کردن کلاله ها در بازه ی زمانی کوتاه تری انجام شود محصول بدست آمده کیفیت بالاتری خواهد داشت لذا معمولا نوعی از زعفران که کمترین زمان ممکن برای تولیدش صرف شود توسط کشاورز انتخاب می شود.

قطعا در بین انواع مختلف زعفران تولید زعفران پوشالی با سرعت بیشتری انجام می شود لذا انتخاب اصلی کشاورزان نیز این نوع می باشد. به همین علت هم هست که در فصل برداشت بیشترین میزان تولید زعفران از نوع پوشال است.

تولید زعفران پوشالی

این عامل نیز باعث می شود تا خرید زعفران پوشالی بیشتر از سایر انواع باشد، در عین حال بیشتر بودن میزان تولید نیز عاملیست تا قیمت خرید زعفران پوشالی از سایر نمونه ها پایین تر باشد.

بنا بر دلایلی که در بالا ذکر کردیم افرادی که به دنبال خرید عمده زعفران هستند و میزان مصرف آن ها بالاست، مانند: رستوران ها، کارخانه های مواد غذایی، قنادی ها و … معمولا خرید زعفران پوشالی را ترجیح می دهند زیرا پایین تر بودن قیمت برای آن ها بسیار اهمیت دارد.
منبع:www.zafaraniha.ir

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام