زعفران قاین ( قائنات، قاینات، قائن ) یکی از بهترین نمونه های زعفران ایرانی است که به صورت کیلویی در بازار خرید و فروش می شود. همچنین در فصل برداشت زعفران می توان گل زعفران را نیز خریداری نمود. این نوع زعفران معمولا برای صادرات به کشور های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

همانطور که می دانید ایران با تولید بیش از ۹۰ درصد حجم زعفران جهان بزرگترین مرکز تولید این طلای سرخ در دنیا به حساب می آید. به همین جهت کشور های مختلف که برای مصارف متعدد به زعفران نیاز دارند ملزم به وارد نمودن زعفران ایرانی به صورت مستقیم و یا با واسطه می باشند.

می توان گفت بهترین درجه ی کیفی زعفران ایران مربوط به زعفران قاین می شود که با نام زعفران قائنات نیز شناخته می گردد. تجربه ی بالا و مهارت کشاورزان قائناتی بزرگترین عامل در کیفیت بالای محصولات زعفران مزارع این شهرستان به حساب می آید.

کیفیت بالا و حجم تولید زیاد از جمله ویژگی هایی هستند که زعفران قاین را به یه نام معروف و برند زعفران تبدیل نموده اند که در مجامع و بازار های بین المللی مشهور می باشد.

خرید زعفران قاین

در فصل برداشت زعفران یعنی مهر و آبان هر سال مزارع زعفران به محصول می نشینند، گل های زعفران که در واقع حامل این طلای سرخ هستند به صورت روزانه روییده و از سطح مزرعه جمع می شوند تا پاک و خشک شوند.

اگر پاکسازی و خشک کردن زعفران در همان روز برداشت صورت پذیرد باعث می شود تا کیفیت محصول بدست آمده به مراتب بیشتر گردد.

اما انجام سنتی این عمل به نیروی انسانی زیادی نیاز دارد که مستلزم صرف هزینه بالایی می باشد لذا برخی کشاورزان گل زعفران را به صورت پاک نشده می فروشند. به همین جهت بازار خرید و فروش گل زعفران نیز در این دوره رونق می یابد.

گل زعفران قاین

قیمت هر مثقال زعفران قاین در سال ۹۷

شهر قاین به جهت تولید بیشترین حجم زعفران ایران تاثیر به سزایی در تعیین قیمت روز زعفران ایفا می نماید، به ویژه در فصل برداشت که میزان گل برداشتی از مزارع با توجه به حجم زعفرانی که می دهند یا در اصطلاح بر آن روی قیمت فروش زعفران تاثیر می گذارد.

در ادامه لیست قیمت زعفران را در تاریخ ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۷ به صورت کیلویی و فله ارائه می نماییم:

 

نام محصول گرید بندی محصول قیمت هر کیلوگرم (تومان) مقدار کروسین
نگین گرید ۱ ۱۴/۳۰۰/۰۰۰ ۲۶۰
گرید ۲ ۱۳/۳۰۰/۰۰۰ ۲۴۰
گرید ۳ ۱۲/۵۰۰/۰۰۰ ۲۲۰
سرگل گرید ۱ ۹/۳۰۰/۰۰۰ ۲۳۰
گرید ۲  ۸/۸۰۰/۰۰۰  ۲۱۰
گرید ۳ ۸/۲۵۰/۰۰۰  ۲۰۰
دخترپیچ ۶/۶۸۰/۰۰۰
نرمه گرید ۱ ۶/۱۰۰/۰۰۰
گرید ۲ ۵/۵۵۰/۰۰۰
پوشال گرید ۱ ۹/۵۰۰/۰۰۰  ۲۰۰
گرید ۲ ۸/۵۰۰/۰۰۰ ۱۸۰

البته توجه داشته باشید که نرخ زعفران در بازار تلورانس بالایی دارد لذا پیش از خرید حتما باید نسبت به استعلام قیمت روز آن اقدام نمایید. بدین منظور می توانید با همکاران ما در واحد فروش ارتباط بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام