صادرات زعفران نگین خراسان به جهت تنوع بالایی که در بسته بندی های خود مورد استفاده قرار می دهد و شکیل بودن آن ها کار دشواری نیست. کیفیت بالای زعفران استفاده شده در محصولات این شرکت و نیز قیمت مناسب آن ها از دیگر آفر هایی است که مارک زعفران نگین خراسان را به گزینه ای مناسب برای صادرات به ترکیه تبدیل می نماید.

همانطور که می دانید زعفران ارزشمند ترین محصول کشاورزی است که در کشور تولید می شود. در واقع می توان گفت به خاطر همین ارزش بالای اقتصادی که دارد است که برخلاف سایر محصولات کشاورزی که در مقیاس تناژ خرید و فروش می شوند، معاملات زعفران با مقیاس هایی همچون گرم، سوت و مثقال انجام می پذیرد.

صادرات زعفران ایران

خواص درمانی زعفران از یک سو، رنگ و عطر بی نظیرش به عنوان یک چاشنی غذایی از سوی دیگر باعث شده تا همه ی کشور ها نیازمند خرید عمده زعفران باشند. اما نکته اصلی که وجود دارد این است:

با توجه به تولید بیش از ۹۰ درصد حجم زعفران جهان در ایران، همه ی کشور ها ناگزیر به واردات مستقیم یا با واسطه ی این طلای سرخ از ایران می باشند.

به صورت کلی صادرات زعفران ایران به دو صورت فله و بسته بندی انجام می شود که هر یک مزایا و مشکلات خاص خود را دارند.

صادرات کیلویی زعفران نگین خراسان

یکی از پر استفاده ترین شیوه های ارسال زعفران ایران به سایر کشور ها صادرات زعفران فله است. در این حالت به جهت سبک تر شدن محموله ی ارسالی به واسطه ی عدم وجود ظروف بسته بندی زعفران هزینه ی ارسال تا حدود زیادی کاهش می یابد.

متاسفانه در زمینه ی قوانین مربوط به صادرات زعفران یک باگ بسیار بزرگ وجود دارد و آن هم عدم وجود سوبسیت در محاسبه ی هزینه ی حمل می باشد.

این امر بدین معناست که کل وزن محموله ی ارسالی شما مربوط به زعفران در نظر گرفته شده و شما همان هزینه ای را پرداخت می نمایید که اگر به صورت خالص بارتان زعفران بود باید می پرداختید.

به علت وجود این خلا در قانون هزینه ی حمل در حالت بسته بندی ۴ تا ۵ برابر حالت ارسال فله می شود. لذا بدیهیست که تجار و صادرکنندگان بیشتر تمایل به ارسال زعفران به صورت فله داشته باشند.

صادرات کیلویی زعفران

اما مشکلی که در صادرات کیلویی زعفران وجود دارد این است که در حالت خرید فله زعفران این طلای سرخ با کمترین قیمت ممکن خریداری می شود. به این ترتیب خریداران خارجی زعفران ایرانی را با کمترین هزینه تهیه نموده و پس از بسته بندی زعفران آن را با نام خود در سایر کشور ها توزیع می نمایند. که خود می تواند تهدیدی برای اعتبار جهانی ایران در بازار زعفران به حساب بیاید.

صادرات زعفران نگین خراسان به صورت بسته بندی

راه دیگر ارسال زعفران به کشور های دیگر صادرات زعفران بسته بندی می باشد. در این حالت دیگر دست کشور های واسطه از بازار زعفران کوتاه می شود و زعفران ایرانی را همه با برند زعفران ایرانی می شناسند.

اما لازم است شرکت های فعال در زمینه ی صادرات زعفران از پیش مطالعات دقیقی بر روی بازار های هدف و نیز قوانین حاکم بر آن ها داشته باشند تا ظروف بسته بندی زعفران متناسب با سلیقه ی آن ها تهیه نمایند.

صادرات زعفران نگین خراسان

صادرات زعفران نگین خراسان یکی از نمونه های موفق ارسال مارک زعفران ایرانی بوده است که در سال های اخیر شاهد آن هستیم. این شرکت به سبب تنوع بالای بسته بندی توانسته محصول مورد نیاز تعداد زیادی از کشور ها را فراهم نماید و نماینده ای در شان جایگاه زعفران ایرانی باشد.

اما همانطور که در بالا ذکر شد هزینه های بالای ارسال باعث می شود تا شرکت ها نتوانند آن طور که می خواهند در بازار صادرات زعفران فعالیت نمایند.

سود صادرات زعفران به ترکیه

یکی از کشور های دوست و همسایه ی شمالی ایران که همواره بازاری بزرگ برای محصولات ایرانی به حساب می آمده ترکیه است.

کشور ترکیه هم به جهت مصرف داخلی هم به لحاظ اینکه دروازه ی ارسال محصولات به کشور های اروپایی است برای فعالان در زمینه ی صادرات زعفران بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین این کشور یک بازار هدف موفق برای صادرات زعفران نگین خراسان بوده است.

صادرات زعفران به ترکیه

اگر از آن دسته عزیزانی هستید که می خواهید در زمینه ی صادرات زعفران زعفران نگین خراسان به ترکیه فعالیت نمایید و تمایل به کسب اطلاعات در مورد سود ارسال زعفران به این کشور دارید باید بگوییم: سود صادرات زعفران نسبت مستقیم با مقدار ارسال دارد.

در هنگام ارسال زعفران شما ملزم به پرداخت برخی هزینه ها هستید که به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

  • هزینه های ثابت: هزینه ی تست های بهداشت، استاندارد و … که به حجم بار ربطی ندارد
  • هزینه های متغییر: مانند هزینه ی حمل که تابع وزن زعفران است

به این ترتیب به عنوان مثال اگر بار شما ۱۰ کیلو گرم باشد هزینه ی ثابت بر ۱۰ تقسیم می شود لذا هزینه ی مربوط به ارسال هر کیلو به مراتب کمتر از وقتی می شود که شما یک کیلوگرم ارسال دارید.

کاهش هزینه ی ارسال نیز می تواند به صورت مستقیم بر افزایش سود شما تاثیر بگذارد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام