قیمت عمده زعفران فله فردوس در سه ماه گذشته تقریبا دو برابری داشته است. | هر کیلو زعفران نگین سوپر صادراتی ( شاخ بزی ) به مبلغ ۱۸۰۰۰۰۰۰ تومان در بازار معامله می شود. | زعفران سرگل قلمدار نیز با قیمت کیلویی ۹۵۰۰۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

همانطور که می دانید در بین استان های مختلف ایران که به تولید زعفران مشغول هستند بیشترین میزان تولید به سه استان خراسان مربوط می شود.

در بین شهرستان های مختلف این استان ها، قائنات، تربت حیدریه، تربت جام، فردوس، نیشابور و گناباد نیز معروف ترین شهر های تولید کننده ی زعفران هستند.

مزرعه زعفران

تجربه و سابقه ی بالای کشاورزان این منطقه مهم ترین آیتم در گرید بالای کیفی و کمی محصولشان به حساب می آید. به همین جهت تمامی افرادی که در بازار زعفران به صورت عمده فعالیت می نمایند برای تهیه محصول مورد نیاز خود و خرید با قیمت عمده زعفران در فصل برداشت به یکی از این شهر ها می روند.

با توجه به افزایش میزان دسترسی افراد به شبکه های مجازی دیگر نیازی به سفر به شهر های دیگر برای خرید محصولات نیست، کشاورزان نیز با علم به این مطلب به دنیای مجازی قدم گذاشته و به این ترتیب فروش اینترنتی زعفران رونق زیادی یافته است.

قیمت عمده زعفران ممتاز قائنات

از آنجایی که زعفران یا طلای سرخ ایران یکی از ارزشمند ترین کالاهای تولیدی ایران و مهم ترین کالای صادراتی پس از نفت به حساب می اید لذا بازار خرید و فروش این محصول به شدت نسبت به نوسانات ارز واکنش نشان می دهد. تا جایی که در سه ماه گذشته قیمت هر کیلو زعفران تقریبا سه برابر شده است.

قیمت روز انواع زعفران سرگل امروز در بازار مشهد بر این قرار بوده است:

قیمت زعفران سرگل

اما توجه داشته باشید به جهت تلورانس بالای قیمتی بعضا مشاهده شده که در یک روز نیز چندین بار قیمت فروش زعفران تغییر نموده است.

خرید عمده زعفران انواع فله فردوس

به صورت کلی زعفران بسته به نوع خشک شدنش در یکی از چهار دسته ی زیر طبقه بندی می شود:

  • زعفران سرگل : وقتی کلاله ها به صورت یک دست و بدون سفیده خشک اما در هم خشک شود این نوع بدست می آید.
  • زعفران نگین : اگر از میان زعفران سرگل نمونه های حجیم و بدون شکستگی را دستچین نماییم این نوع بدست می آید.
  • زعفران پوشال : وقتی کلاله ها به همراه دو تا سه میلیمتر خامه ی متصل به آن خشک شود این نوع را خواهیم داشت.
  • زعفران دسته یا دخترپیج : در این نوع کلاله ها با ۱تا ۲ سانتی متر خامه متصل به آن ابتدا روی هم چیده شده سپس با یک نخ به صورت دسته در آمده سپس خشک می شوند.
  • کنج زعفران: در واقع قسمت سفید متصل به زعفران است که ریشه زعفران نیز نامیده می شود.

انواع زعفران

در بین این گونه ها نمونه هایی که سفیده ی کمتری داشته و از سلامت فیزیکی بیشتری برخوردار باشند بازار پسند تر به حساب می آیند. به همین جهت است که سفارشات صادراتی معمولا از نوع نگین و سرگل تامین می شود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام