فروش زعفران امسالی از اوایل آبان ماه شروع شده است که باعث ایجاد کاهش چشمگیری در قیمت این طلای سرخ گردیده است. در برخی انواع زعفران فله ایرانی این مقدار کاهش قیمت به ۵۰۰۰۰۰۰ تومان در هر کیلو نیز رسید. اما این که قیمت نهایی زعفران امسالی چقدر خواهد شد تابع حجم زعفران برداشتی و کیفیت آن نیز می باشد.

همانطور که اطلاع دارید مزارع زعفران تنها سالی یک بار محصول می دهند آن هم در ماه های مهر و آبان. در این بازه ی زمانی مزارع زعفران شاهد رویش گل های بنفش رنگی می شوند که دربردارنده ی طلای سرخ ایران یعنی زعفران می باشند. در این دوره هر روز پیش از آنکه نور خورشید مزرعه را روشن کرده و باعث شکفته شدن گل های زعفران شود کشاورزان اقدام به جمع اوری گل های از سطح مزرعه می نمایند.

علت این امر نیز این است که کشاورزان معتقدند اگر گل های زعفران در حالت غنچه جمع آوری شوند در زمان جابه جایی و انبار کردن آسیب کمتری به کلاله ها می رسد.

فروش زعفران امسالی

همچنین گل های زعفران باید در همان روز جمع آوری پاک شده و زعفران موجود در آن ها خشک شود تا محصول بدست آمده در بالاترین درجه ی کیفی باشد. به همین جهت کشاورزان ملزم به استخدام نیروی انسانی زیادی می شوند که به طبع هزینه ی زیادی نیز به دنبال خواهد داشت. همین امر باعث می شود تا ان ها ناگزیر به فروش زعفران امسالی خود با کمترین قیمت ممکن در فصل برداشت باشند.

حجم بالای زعفران موجود در بازار در این دوره ی زمانی به سبب عرضه ی اجباری کشاورزان باعث افت قیمت فروش زعفران می گردد.

قیمت فروش زعفران امسالی قائنات

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد نوسان بالای قیمت زعفران امسالی در دوره ی برداشت امری بدیهی می باشد، همکاران ما در واحد فروش همواره کوشیده اند تا قیمت روز زعفران را برای شما هموطنان عزیز به صورت آنلاین به نمایش بگذارند به همین جهت جدول قیمت ها به همراه تاریخ روز درج شده است.

در زیر لیست قیمت زعفران فله در تاریخ ۹ آبان ماه ۱۳۹۷ ارائه می شود که بر اساس گرید کیفی زعفران ها قیمت گذاری انجام شده اند:

نام محصولگرید بندی محصولقیمت هر کیلوگرم (تومان)مقدار کروسین
نگینگرید ۱۱۴/۲۰۰/۰۰۰۲۶۰
گرید ۲۱۲/۷۰۰/۰۰۰۲۴۰
گرید ۳۱۱/۷۰۰/۰۰۰۲۲۰
سرگلگرید ۱۸/۶۰۰/۰۰۰۲۳۰
گرید ۲ ۸/۴۰۰/۰۰۰ ۲۱۰
گرید ۳۷/۵۰۰/۰۰۰ ۲۰۰
دخترپیچ۶/۶۸۰/۰۰۰
نرمهگرید ۱۶/۱۰۰/۰۰۰
گرید ۲۵/۵۵۰/۰۰۰
پوشالگرید ۱۹/۱۰۰/۰۰۰ ۲۰۰
گرید ۲۸/۲۰۰/۰۰۰۱۸۰

اما با توجه به قرار داشتن در فصل برداشت قیمت ها به صورت قابل توجهی در حال کاهش هستند لذا در صورت تمایل به خرید انواع زعفران فله با همکاران ما در واحد فروش در ارتباط باشید.

فروش زعفران ارگانیک و اصل ارزان

یکی از ویژگی هایی که معمولا در سفارشات صادراتی زعفران تاکید زیادی بر آن می شود، ارگانیک بودن محصول می باشد. زعفران ارگانیک به زعفرانی گفته می شود که در هیچ یک از مراحل کاشت، داشت، برداشت، جداسازی، خشک کردن و نگهداری آن از هیچ نوع از مواد شیمیایی استفاده نشده باشد.

در گذشته حجم زیادی از زعفران تولیدی ایران به سبب کشت و تولید سنتی این ویژگی را دارا بود اما امرئزه به سبب اشتباهی که برخی کشاورزان به طمع بدست آوردن محصول بیشتر انجام می دند و از کود های شیمیایی برای تقویت خاک مزرعه خود بهره می گیرند مقدار زیادی از زعفران ایران در تست ارگانیک مردود می گردد.

خرید زعفران ارگانیک

در ایران تنها چند برند زعفران امتیاز این نوع گواهی را داشته و آن را بر روی محصول خود صادر می نمایند آن هم تنها بر روی بخشی از محصولات خویش که قطعا نسبت به نمونه های معمولی با قیمت بالاتری به فروش می رسد.

قیمت زعفران ارگانیک به صورت معمول ۲۰ تا ۳۰ درصد بیش از نمونه های معمولی می باشد.
منبع:Www.zafaraniha.ir

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام