بازار زعفران قائن ( قاین ) با توجه به نزدیک شدن به دوره ی برداشت زعفران امسالی سیر نزولی را در قیمت این طلای سرخ شاهد می باشد. تا جایی که در یک هفته گذشته قیمت هر کیلو زعفران سرگل درجه یک از حدود ۱۱۰۰۰۰۰۰ تومان به ۹۲۰۰۰۰۰ تومان تنزل یافته است.

همانطور که حتما می دانید بازار زعفران ایران در سال گذشته هیجانات زیادی را تجربه نمود تا جایی که در عرض ۳ ماه قیمت این طلای سرخ در برخی انواع تا سه برابر نیز افزایش یافت.

این امر به سبب شرایط سیاسی و افزایش نرخ دلار بود که باعث تشویق تجار به صادرات زعفران گردید. با افزایش میزان صادرات و کم شدن حجم زعفران موجود در بازار شاهد افزایش قیمت فروش زعفران شدیم.

زعفران امسالی

اما در روز های اخیر به علت نزدیک شدن به فصل برداشت زعفران امسالی خرید زعفران از سوی تجار کاهش پیدا کرد، کم شدن میزان خرید و فروش نیز تاثیر به سزایی بر کاهش قیمت این طلای سرخ گذاشت.

هر سال کاهش قیمت انواع زعفران با نزدیک شدن به دوره ی برداشت این طلای سرخ را شاهد بودیم اما امسال این کاهش قیمت بسیار چشمگیرتر بود. امید می رود تا شروع برداشت باز هم قیمت ها کاهش یابد تا با ورود زعفران امسالی به بازار شاهد شکسته شدن قیمت ها در بازار زعفران و بازگشت رونق به آن باشیم.

بازار زعفران مشهد

قیمت امروز زعفران در بازار مشهد

با وجود کاهش تدریجی قیمت امروز زعفران در بازار مشهد هنوز هم خرید و فروش این طلای سرخ به رونق روز های گذشته ی خود بازنگشته است. موجودی برخی انواع زعفران به صورت کلی به پایان رسیده و نمونه های موجود نیز حجم زیادی ندارند.

تا جایی که معمولا شرکت های زعفران قول تامین حجم بالای ده کیلو را نمی دهند به همین جهت دیگر مسائلی مانند تخفیف به جهت حجم خرید بالا نیز دیگر مصداق ندارد. غالب موجودی این شرکت ها نیز از زعفران سرگل و زعفران نگین می باشد.

این لیست قیمت زعفران مربوط به تاریخ ۱۹ مهر ۹۷ است اما به سبب تلورانس بالای قیمت پیش از ثبت سفارش و خرید حتما با کارشناسان بخش فروش تماس حاصل نمایید.

نام محصول گرید بندی محصولقیمت هر کیلوگرم (تومان)مقدار کروسین
نگینگرید ۱۱۵/۲۰۰/۰۰۰۲۶۰
گرید ۲۱۳/۷۰۰/۰۰۰۲۴۰
گرید ۳۱۲/۲۰۰/۰۰۰۲۲۰
سرگلگرید ۱۹/۱۹۰/۰۰۰۲۳۰
گرید ۲۸/۴۰۰/۰۰۰۲۱۰
گرید ۳۸/۰۹۰/۰۰۰۲۰۰

با نگاهی به جدول فوق خواهید دید که قیمت ها نسبت به روز های گذشته افت قابل توجهی داشته اند به همین جهت اگر درصدد خرید عمده زعفران هستید به شما توصیه می کنیم کمی صبور باشید.

تا حدود یک ماه دیگر که زعفران امسالی در بازار تزریق شود قطعا قیمت ها ثبات بیشتری خواهد یافت.

بازار زعفران ترکیه

بازار زعفران ایران در ترکیه

یکی از بهترین مقاصد برای صادرات زعفران بازار ترکیه کشور دوست و همسایه می باشد. این کشور از چند لحاظ برای صادرات این طلای سرخ مورد توجه قرار دارد:

  • قرابت فرهنگی باعث شده تا عادات غذایی مشابه داشته باشیم لذا آن ها زعفران را به خوبی بشناسند و استفاده کنند
  • این کشور دروازه ی صادرات زعفران به اروپا به حساب می آید

به همین جهت است که ترکیه علاوه بر حجم استفاده ی داخلی بالایی که در خود کشور دارد حجم زیادی از زعفران ایرانی را به کشور های اروپایی ترنسفر می نماید. رابطه ی دوستانه ی دولت های ایران و ترکیه نیز باعث بالا رفتن میزان امنیت بازار ان محصول شده است.

از آنجایی که ایران به لحاظ مالی و پولی توسط کشور های دیگر تحریم می باشد امکان پرداخت بین بانکی در بسیاری از کشور ها وجود ندارد و یکی از آفر های مهم کشور ها این است که با هم دادوستد مالی دیگری نیز داشته باشیم تا به گونه ای بتوان تهاتر انجام داد.

محصولات بسیار زیادی هستند که از ترکیه وارد ایران می شوند لذا در صورت ایجاد مشکل در زمینه ی پرداخت مالی می توان به جای پول در ازای ارسال زعفران کالای دیگری را وارد نمود و در ایران به فروش رسانید.
منبع:www.zafaraniha.ir

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام