کیفیت بالای زعفران و نیز قیمت پایین عواملی هستند که دوره ی برداشت را تبدیل به زمان طلایی تجار برای خرید عمده زعفران می نماید.
بهترین قیمت زعفران مربوط به فصل برداشت است. بهترین نوع زعفران قائنات نگین شاخ بزی است، این نوع زعفران ممتاز صادراتی تنها به برخی کشور های اروپایی صادر می شود. قیمت زعفران نگین گرید یک با حداقل مقدار کروسین ۲۷۰ در بازار امروز بالغ بر ۱۸ میلیون تومان می باشد _ قیمت هر مثقال آن حدود ۸۳ هزار تومان است.

همانطور که می دانید ایران نه تنها به لحاظ کمی بیشترین میزان تولید زعفران را به خود اختصاص داده بلکه محصول تولیدی کشور ما به جهت کیفی نیز بالاترین گرید را دارا می باشد. به گواه برگه های آزمایشگاهی نه تنها میزان شاخص های کیفی زعفران در نمونه ی ایرانی بسیار بالاتر از محصول رقباست بلکه میزان سمیت آن نیز به مراتب کمتر می باشد.

یکی از آیتم های مهم در زمان خرید عمده ی زعفران قیمت محصول می باشد، زیرا اختلاف قیمت کم نیز در حجم بالا خود را نشان داده و عدد بزرگی می شود. این همان عاملیست که باعث می شود تجار و خریداران عمده ی زعفران برای تهیه محصول مورد نیاز خود از هر راهی برای کاهش قیمت خرید زعفران استقبال نمایند.

بهترین قیمت زعفران

بهترین قیمت زعفران درجه یک

بهترین قیمت زعفران برای خرید نیز در فصل برداشت این محصول می باشد که بیشترین حجم سالانه ی آن در بازار تزریق می شود. محصول در این دوره ی زمانی در بالاترین درجه ی کیفی خود قرار دارد زیرا کلیه ی مواد موثر بر شاخص های کیفی زعفران فرار می باشند و با گذر زمان از کیفیت این طلای سرخ کاسته می شود.

همچنین کشاورزان زعفران کار به جهت آنکه تقریبا تمامی مراحل برداشت گل، پاکسازی و خشک نمودن محصولشان به صورت دستی انجام میشود لذا مجبور به پرداخت هزینه ی نیروی انسانی بالایی می باشند به همین جهت حجم قابل توجهی از محصولشان را با پایین ترین قیمت ممکن در همان دوره ی برداشت به فروش می رسانند.

کیفیت بالای زعفران و نیز قیمت پایین عواملی هستند که دوره ی برداشت را تبدیل به زمان طلایی تجار برای خرید عمده زعفران می نماید.

زمان اصلی برداشت زعفران نیز ماه های مهر و آبان هر سال است. پس با توجه به تعاریف فوق بیشترین میزان خرید و فروش زعفران در این بازه ی زمانی صورت می پذیرد.

قیمت انواع زعفران

قیمت بهترین زعفران ایران

در میان انواع مختلف زعفران بنابر معیار های تجربی هر کدام سفیده ی کمتری داشته باشند، به لحاظ فیزیکی سالم تر بوده و کلاله هاشان درشت تر و حجیم تر باشد از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشد.

با این تعریف نوع زعفران نگین از سایر انواع گران تر است زیرا به لحاظ تعریف به زعفرانی نگین گفته می شود که یک دست قرمز بوده و فاقد شکستگی باشد. این تعریف کاملا بر نتیجه های بدست آماده از طریق آزمایش های انجام شده بر روی زعفران تطبیق دارد.

زیرا در یک حجم برابر از دو نوع زعفرا قطعا میزان کروسین یا عامل رنگدهی نوعی که سفیده ی کمتری دارد بیشتر خواهد بود (کروسین تنها در بخش کلاله یا قرمز رنگ زعفران یافت می شود). همچنین هر قدر میزان شکستگی در زعفران بیشتر باشد یا کلاله ظریف تر باشند سطح تماس با هوا بیشتر بوده و تبخیر با سرعت بیشتری انجام می شود که باعث می شود در مدت زمانی کوتاه از کیفیت زعفران کاسته شود.

انواع زعفران نگین

قیمت بهترین زعفران نگین

در میان گرید های مختلف زعفران نیز زعفران نگین شاخ بزی که از سایر نمونه درشت تر و حجیم تر است قیمت بالاتری دارد. با توجه به تلورانس قیمتی که در ماه های گذشته در بازار زعفران شاهد آنیم قیمت زعفران نگین تقریبا رشد سه برابری را تجربه نموده است که در نوع خود کم نظیر می باشد. تا جایی که به حدود ۱۸ میلیون تومان رسیده است.

البته اگر درصدد خرید زعفران هستید باید بدانید که قیمت روز زعفران اهمیت دارد و شما لازم است پیش از انجام پرداخت و سفارش از واحد فروش استعلام قیمت نمایید.

منبع:www.zafaraniha.ir

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام