زعفران سرگل یکی از با کیفیت ترین انواع زعفران ایرانی است که به جرات می توان گفت بیشترین میزان خرید و فروش در بین گونه های مختلف زعفران فله مربوط به این نوع است. در حال حاضر قیمت بهترین نوع زعفران سرگل به کیلویی ۹۸۵۰۰۰۰ تومان رسیده است.

همانطور که می دانید در زمان جداسازی زعفران از گل و خشک کردن آن است که نوع زعفران تعیین می گردد. یعنی بسته به سلامت کلاله ها و نیز مقدار خامه ی متصل به آن معلوم می شود زعفران در کدام دسته قرار می گیرد.

مزیت زعفران سرگل

البته توجه داشته باشید که دلیل اختلاف قیمت فروش زعفران برمی گردد به همین عوامل، به طوری که هر چه کلاله ها درشت تر و حجیم تر بوده و از سلامت بیشتری برخوردار باشند و نیز مقدار خامه ی متصل به ان ها کمتر باشد قیمت آن ها بیشتر خواهد بود.

تفاوت زعفران سرگل و نگین

اگر در هنگام جداسازی زعفران ها از سایر اجزا گل، کلاله ها به شکلی جدا شوند که هیچ بخش سفیدی به ان ها متصل نباشد یا زعفران سرگل است یا نگین.

با توجه به این که در فرم ظاهری در واقع زعفران نگین اسمیست که به کلاله های سالم و بدون شکستگی دستچین شده از زعفران سرگل اطلاق می گردد.

معمولا میزان کروسین یا عامل موثر بر شاخص رنگ زعفران در نوع نگین بیش از نوع سرگل می باشد به همین جهت نیز از کیفیت بالاتری برخوردار است.

تفاوت انواع زعفران

کیفیت بالاتر زعفران نگین نسبت به زعفران سرگل از یک سو و از سوی دیگر محدود بودن حجم تولید زعفران نگین از سوی دیگر عواملی هستند که باعث می شوند قیمت زعفران سرگل کمتر از قیمت زعفران نگین باشد.

قیمت بالای زعفران نگین نیز عاملیست که باعث شده تا از این نوع تنها برای صادرات زعفران به برخی کشور های خاص مانند انگلیس و ایتالیا بهره ببرند که سلطنتی بوده و به ظاهر اهمیت ویژه ای می دهند.

اختلاف قیمت زعفران سرگل و نگین درجه یک

همانطور که در بالا ذکر شد بنا به برخی عوامل در هنگام خرید زعفران فله مشاهده می کنید که قیمت هر کیلو زعفران سرگل از نوع نگین پایین تر می باشد.

در جدول زیر مقایسه ای بین قیمت و کیفیت برخی گرید های زعفران سرگل و نگین را برای شما عزیزان به نمایش گذاشته ایم:

قیمت زعفران فله

 

البته به خاطر داشته باشید قیمت های ذکر شده در بالا همگی مربوط به تاریخ ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۷ بوده لذا اگر درصدد خرید زعفران هستید به منظور بدست آوردن قیمت روز زعفران با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام