زعفران فله خراسان معمولا در ماه های آبان و آذر بازار خرید و فروش پر رونقی را تجربه می نماید. در این بازه ی زمانی قیمت مثقالی و کیلویی زعفران افت پیدا کرده لذا خریداران با میل و رقبت بیشتری محصول مورد نیاز خود را خریداری می نمایند. در دو ماه گذشته شاهد افت ۵۰۰۰۰۰۰ تومانی قیمت کیلویی زعفران بوده ایم.

زعفران یکی از محصولات کشاورزی است که در خاک زرخیز ایران عزیز کشت و تولید می شود. این محصول به جهت عطر و بوی بی نظیری که دارد به عنوان یک چاشنی غذایی بسیار محبوب در بازار خرید و فروش می گردد. اما تنها دلیل خرید و فروش زعفران عطر و رنگش نیست بلکه این ماده غذایی سرشار از خواص دارویی و درمانی نیز می باشد.

خواص دارویی زعفران

خواص دارویی زعفران به اندازه ایست که ابن سینا حکیم حاذق ایرانی در کتاب قانون بار ها از آن یاد کرده است. بیش از ۸۰ درصد زعفران جهان هر ساله از مزارع ایران برداشت می شود که بخش زیادی از این مقدار را استان های خراسان تولید می نمایند.
زعفران خراسان هم به جهت کمی و هم به لحاظ کیفی دارای بالاترین رتبه در بین زعفران های تولیدی در اقصی نقاط جهان می باشد.
شهرستان های تربت حیدریه،قائنات، گناباد، تربت جام و … معروف ترین مراکز در تولید زعفران خراسان هستند. تا جایی که حتی خریداران و تجار بزرگ فعال در زمینه ی صادرات زعفران فله نیز برای تامین سفارشات خود به دنبال زعفران قائنات و زعفران تربت حیدریه می باشند.

 زعفران فله

قیمت زعفران فله ای به روز

عمدتا خرید زعفران فله در ماه های آبان و آذر انجام می شود که محصول جدید به بازار آمده و به سبب افزایش عرضه، قیمت زعفران فله کم می شود. به همین جهت است که خریداران عمده زعفران این بازه ی زمانی را برای خرید محصول مورد نیاز خود انتخاب می نمایند.

این جدول لیست قیمت زعفران فله در تاریخ ۷ آبان ماه ۱۳۹۷ می باشد:

نام محصولگرید بندی محصولقیمت هر کیلوگرم (تومان)مقدار کروسین
نگینگرید ۱۱۴/۲۰۰/۰۰۰۲۶۰
گرید ۲۱۲/۷۰۰/۰۰۰۲۴۰
گرید ۳۱۱/۷۰۰/۰۰۰۲۲۰
سرگلگرید ۱۸/۶۰۰/۰۰۰۲۳۰
گرید ۲ ۸/۴۰۰/۰۰۰ ۲۱۰
گرید ۳۷/۵۰۰/۰۰۰ ۲۰۰
دخترپیچ۶/۶۸۰/۰۰۰
نرمهگرید ۱۶/۱۰۰/۰۰۰
گرید ۲۵/۵۵۰/۰۰۰
پوشالگرید ۱۹/۱۰۰/۰۰۰ ۲۰۰
گرید ۲۸/۲۰۰/۰۰۰۱۸۰

قیمت ها به صورت قابل توجه در حال کاهش است لذا در صورت تمایل به خرید انواع زعفران فله با همکاران ما در واحد فروش در ارتباط باشید.

قیمت امروز زعفران در بازار رضا مشهد

یکی از بزرگترین مراکز عرضه ی زعفران فله بازار رضا مشهد است. همانطور که می دانید استان های خراسان در زمان های گذشته یک استان به مرکزیت شهر مشهد بودند. این استان ها بزرگترین مراکز تولید زعفران ایران به حساب می آمدند و کشاورزان برای ارائه ی محصولات خود آن ها را به مرکز استان یعنی مشهد می آوردند.

زعفران فله اصل

این شهر که به یمن وجود با برکت حضرت رضا (ع) میزبان مسافرین از سراسر نقاط جهان بود بازاری مناسب برای فروش زعفران تولیدی توسط کشاورزان این استان نیز به حساب می آمد. با گذشت سال ها هنوز هم این اتفاق می افتد با وجود اینکه نسبت به قبل کشاورزان کمتر این کار را می کنند اما هنوز هم می توان بازار رضا را بزرگترین بازار زعفران فله ایران به حساب آورد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام