زعفران ایرانی را می توان معروف ترین و مرغوب ترین نوع زعفران در جهان دانست. انواع مختلف این طلای سرخ با توجه به نوع خود با قیمت های متفاوتی در بازار خرید و فروش می شوند. اما مساله ی مشترک در بین تمام انواع زعفران این است که در فصل برداشت همگی با کاهش قیمت حدود ۲۰۰۰۰۰۰ تومان روی هر کیلوگرم مواجه شده اند.

همانطور که میدانید زعفران ایرانی نه تنها به لحاظ کمی بلکه به جهت کیفی نیز مقام نخست را در بازار های جهانی کسب نموده است. انواع زعفران ایران بنا بر گواه برگه های آنالیز آزمایشگاهی به جهت شاخص های کیفی بسیار مرغوب بوده و از کمترین میزان سمیت برخوردار می باشد. در بین انواع زعفران که در شهرستان ها و استان های ایران تولید میشود بیشترین حجم تولید مربوط به زعفران خراسان می باشد.

زعفران فله ایرانی

زعفران ایرانی به صورت کلی به دو فرم در بازار توزیع می شود: زعفران فله و زعفران بسته بندی. عمدتا از زعفران بسته بندی مصرف کنندگان خرده استفاده می کنند که حجم خریشان پایین است مانند مصرف کنندگان خانگی. این افراد به منظور اطمینان از خالص بودن زعفرانی که تهیه می کنند از نمونه های شرکتی خرید می کنند چون برند ها تحت نظارت سازمان های بهداشت و استاندارد ملزم به رعایت برخی حداقل ها می باشند.

اما دسته دوم از خریداران آن هایی هستند که خریدشان به صورت عمده بوده و در زمینه ی بسته بندی و توزیع زعفران فعال بوده یا تجاری هستند که در زمینه ی صادرات زعفران فعالیت دارند. از آنجایی که در خرید عمده زعفران اختلاف قیمت موضوعی می شود که زیاد به چشم می آید لذا معمولا خرید خود را از زعفران فلع انجام می دهند.

قیمت انواع زعفران فله امسالی

با توجه به نزدیک شدن به فصل برداشت محصول زعفران در آبان ماه و زیاد شدن زعفران موجود در بازار بدیهیست که قیمت زعفران کاهش یابد. به همین جهت عمدتا تجار و خریداران بزرگ در این بازه ی زمانی اقدام به خرید زعفران مورد نیاز خود می نمایند. قیمت زعفران فله در امروز مورخه ۱ آبان ماه ۱۳۹۷ عبارت است از:

نام محصولگرید بندی محصولقیمت هر کیلوگرم (تومان)مقدار کروسین
نگینگرید ۱۱۸/۵۰۰/۰۰۰۲۶۰
گرید ۲۱۷/۳۰۰/۰۰۰۲۴۰
گرید ۳۱۶/۹۰۰/۰۰۰۲۲۰
سرگلگرید ۱۹/۷۵۰/۰۰۰۲۳۰
گرید ۲ ۹/۴۰۰/۰۰۰ ۲۱۰
گرید ۳۸/۹۱۰/۰۰۰ ۲۰۰
دخترپیچ۶/۶۸۰/۰۰۰
نرمه۶/۵۶۰/۰۰۰
گرده۷/۲۰۰/۰۰۰

توجه داشته باشید مواد موثر بر اسانس های کیفی زعفران مانند: کروسین، پیکروکروسین و سافرانال همگی فرار هستند و با گذشت زمان از سطح زعفران تبخیر می گردند. به همین جهت است که هر چه زعفران تازه تر باشد کیفیت بالاتری نیز خواهد داشت.

 

خرید اینترنتی انواع زعفران ایرانی

به صورت کلی یکی از بزرگ ترین آفاتی که بازار خرید و فروش هر محصولی را تهدید می کند وجود دلالان و واسطه ها است این افراد با قرار گرفتن بین مصرف کننده و تولیدکننده باعث می شوند تا بی دلیل قیمت فروش آن محصول افزایش می یابد.

این افزایش قیمت توان خرید را در خریدار کم می نماید که باعث می شود بازار از رونق بی افتد. همچنین از آنجایی که سود این معاملات در جیب تولید کننده که بیشترین زحمت را می کشد نمی رود لذا باعث دلسردی کشاورز تولیدکننده نیز می شود.

خرید اینترنتی زعفران

بازار زعفران ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نبوده، لذا کشاورزان برای حذف واسطه ها دست به کار شده و اقدام به فروش اینترنتی زعفران خود نموده اند. با توجه به افزایش میزان تمایل جامعه به خرید اینترنتی زعفران در سال های اخیر تا حدود زیادی دست واسطه ها از بازار این محصول کوتاه شده است که باعث یکپارچگی قیمت در سراسر کشور شده است.
منبع: Www.zafaraniha.ir

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام