قیمت کیلویی زعفران با توجه کم بودن نوع زعفران نگین پوشال ( top pushal ) در بازار از مرز ۱۶ میلیون تومان گذشت. | بهترین نوع زعفران ایرانی نوع نگین صادراتی است که در اصطلاح آن را با نام نگین شاخ بزی نیز می شناسند. مقدار کروسین در این نوع زعفران حداقل ۲۶۰ می باشد.

همانطور که می دانید مرغوب ترین نوع زعفران ایرانی نگین است که عمدتا برای صادرات به کشور های اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع خاص در واقع همان زعفران سرگل است که هیچ شکستگی در کلاله هایش به چشم نخورد. اما در بین گونه های مختلف زعفران نگین پوشال نیز آن هایی که درشت تر و حجیم تر باشند میزان کروسین ( عامل رنگدهی ) بالاتری داشته لذا مرغوب تر حساب شده و گرانتر می باشند.

زعفران نگین پوشال

قیمت کیلویی زعفران در واقع پایین ترین مقدار قیمت فروش زعفران است که به سبب حجم بالای خرید به خریدار اعلام می شود. اما باز هم در صورت بالا بودن میزان خرید یعنی زمانی که به عنوان مثال شما قصد خرید ۱۰ کیلو زعفران را داشته باشید، تخفیف دیگری نیز لحاظ می شود که کاملا در اختیار خود فروشنده بوده و مقدار از قبل مشخص شده یا نرم بازار برایش تعریف نشده است.

در ضمن توجه داشته باشید که این نوع تخفیف زمانی اعمال می شود که شما در یک پارت خرید این مقدار زعفران را سفارش بدهید و شامل حالتی که مجموع خرید شما در پارت های مختلف این مقدار است، نمی شود.

قیمت کیلویی زعفران ممتاز قائنات

یکی از آشنا ترین اسامی در بازار خرید و فروش زعفران نام زعفران ممتاز قائنات است که در اقصی نقاط جهان در میان تجار زعفران به یک برند تبدیل شده است. تا جایی که حتی خریداران خارجی نیز وقتی درخواست خود را برای تهیه زعفران ارسال می نمایند این نام را ذکر می کنند.

درست است که زعفران قائنات یکی از بهترین زعفران هایی است که در ایران تولید می شود اما برگه های آنالیزهای دقیق آزمایشگاهی موید این امر است که زعفران تربت حیدریه، زعفران تربت جام، زعفران فردوس، زعفران نیشابور، زعفران تایباد و …. تمامی زعفران های تولید شده در سه استان خراسان همگی به لحاظ درجه ی کیفی بهترین نمونه های زعفران تولید شده در جهان هستند و نیز میزان سمیت موجود در آن ها به مراتب پایین تر از نمونه های مشابه تولید شده در کشور های دیگر می باشد.

               نام محصول            گرید بندی محصول      قیمت هر کیلوگرم (تومان)               مقدار کروسین
نگین گرید ۲ ۱۶/۲۰۰/۰۰۰ ۲۴۰
گرید ۳ ۱۲/۶۰۰/۰۰۰ ۲۲۰
سرگل گرید ۱ ۱۱/۰۰۰/۰۰۰ ۲۳۰
گرید ۲ ۱۰/۲۳۰/۰۰۰ ۲۱۰
گرید ۳ ۹/۹۳۰/۰۰۰ ۲۰۰
پوشال گرید ۱ ۸/۵۰۰/۰۰۰ ۲۰۰
دسته ۶/۲۲۰/۰۰۰
نرمه ۷/۶۰۰/۰۰۰
گرده ۷/۴۰۰/۰۰۰

در سال جاری بازار زعفران شاهد نوسانات شدید مالی بود که باعث شد قیمت کیلویی زعفران در برخی موارد حتی رشد سه برابری را نیز شاهد باشد. جدولی که در این بخش مشاهده می نمایید در واقع لیست قیمتی از انواع زعفران فله موجود در بازار مشهد می باشد. البته قیمت ها به صورت روزانه تغییر نموده لذا باید پیش از خرید یا سفارش محصول نسبت به دریافت قیمت جدید از طریق تماس با همکاران ما در واحد فروش اقدام نمایید.

قیمت کیلویی زعفران

قیمت کیلویی زعفران امسالی

همانطور که می دانید هر سال تنها به مدت دو هفته مزارع زعفران گل می دهند، گل هایی که حاوی طلای سرخ ایران می باشند. هر روز گل ها باید از سطح مزرعه جمع آوری ، جداسازی و خشک شود تا زعفران بدست آمده بهترین میزان کیفیت را داشته باشد.

به همین جهت بلافاصله پس از هر روز کاری زعفران قابل عرضه در بازار می باشد و کشاورزان که برای نیروی کار هزینه ی زیادی را باید پرداخت نمایند مجبور به فروش بخشی از محصول در این بازه ی زمانی می باشند.

نیاز کشاورزان به پول تعداد زیادی از آن ها را وادار به فروش می نماید که باعث تزریق ناگهانی حجم زیادی زعفران در بازار می شود که به کاهش قیمت انواع زعفران می انجامد.

فروش گل زعفران

تجار و بزرگان بازار زعفران نیز که از این مساله اطلاع دارند حجم زیادی از خرید خود را در این دوره انجام می دهند تا پایین ترین هزینه را برای خرید پرداخت نمایند.

برخی از کشاورزان نیز با توجه به بالا بودن هزینه ی نیروی کار قادر به استخدام افراد زیادی نیستند لذا محصول مزرعه ی خود را به صورت گل به فروش می رسانند. اکثرا ساکنین استان های خراسان خریداران گل زعفران هستند که به جهت نزدیک بودن مسافت می توانند گل ها را در همان روز برداشت خریداری نموده پاک و خشک نمایند و زعفران با کیفیتی تولید کنند.

منبع:www.zafaraniha.ir

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام