زعفران اعلا قائنات (قاین) یکی از از معروف ترین انواع زعفران ایرانی است که به صورت فله و بسته بندی در بازار خرید و فروش می شود. قیمت روز بهترین نمونه ی زعفران سوپر نگین قائنات در بازار به حدود ۱۴ میلیون تومان رسیده که باعث کم شدن میزان خرید و فروش این طلای سرخ گردیده است.

همانطور که می دانید ایران قطب تولید زعفران در جهان است که بیش از ۹۰ درصد حجم زعفران موجود در بازار های جهانی از خاک زرخیز این کشور تامین می شود. در بین استان های مختلف که به تولید زعفران اشتغال دارند زعفران خراسان بیشترین حجم تولید و درجه ی کیفی را دارا می باشد.

در بین شهرستان های مختلف این سه استان نیز زعفران قائنات از همه معروف تر می باشد تا جایی که تبدیل به یک برند زعفران شده است. همین امر نیز عاملیست که حتی تجار خارجی نیز در زمان خرید زعفران و ثبت سفارش خود به دنبال زعفران اعلا قائنات باشند. البته این درخواست به سبب کیفیت بالای این محصول نیز می باشد که بزرگترین گواه بر این مدعا برگه های آنالیز آزمایشگاهی هستند.

 

انواع زعفران

اما باز هم در بین انواع مختلف زعفران تولید شده در این شهرستان بسته به نوع زعفران میزان شاخص های کیفی متفاوت می باشد. به عنوان مثال میزان کروسین موجود در زعفران دخترپیچ به مراتب کمتر از مقدار کروسین زعفران نگین است. در حالت کلی هرچه میزان سفیده زعفران کمتر باشد و کلاله ها از سلامت فیزیکی بیشتری برخوردار باشند کیفیت زعفران بالاتر خواهد بود.

جدیدترین قیمت زعفران اعلا قائنات

با توجه به این امر که مزارع زعفران تنها سالی یک بار محصول می دهند و تمام زعفران مورد استفاده در بازار را در همان دوره تولید می نمایند لذا دور از ذهن نیست که در دوره ی برداشت قیمت زعفران در کمترین حد ممکن قرار داشته باشد و با فاصله گرفتن از فصل برداشت قیمت فروش زعفران افزایش یابد.

قیمت زعفران امروز مورخه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ به این ترتیب می باشد:

قیمت زعفران قائنات

البته این قیمت ها دارای نوسان بالایی بوده لذا توصیه می شود پیش از آنکه اقدام به خرید یا ثبت سفارش، از قیمت روز این محصول از طریق تماس با واحد فروش مجموعه اطلاع حاصل نمایید.

منبع:www.zafaraniha.ir

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام