زعفران سرگل ممتاز در واقع درشت ترین و حجیم ترین نوع زعفران سرگل است که بیشترین میزان رنگدهی در انواع زعفران سرگل را داراست، به طبع قیمت آن نیز بالاتر می باشد. قیمت امروز هر کیلو زعفران ممتاز قائنات ۹۷۵۰۰۰۰ تومان بوده است.

همانطور که اطلاع دارید هر سال در مهر و آبان مزارع زعفران میزبان گل های بنفش رنگی می شوند که حامل طلای سرخ ایران یعنی زعفران می باشند.

برداشت گل زعفران

هر روز گل های روییده شده در مزرعه پیش از آنکه با تابش خورشید شکفته شوند از سطح مزرعه جمع اوری می شوند و پس از پاکسازی خشک می گردند. بسته به نوع و شکل انتخابی برای کلاله ها در زمان خشک کردن نوع زعفران معلوم می شود.

هرچه میزان سفیده ی موجود در زعفران خشک شده کمتر باشد، شکستگی کمتری در کلاله ها به چشم بخورد و نیز زعفران با سرعت بیشتری خشک شده باشد، محصول بدست آمده از کیفیت بالاتری برخوردار بوده لذا قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

انواع زعفران فله کدامند؟

با توجه به نحوه ی پاکسازی و خشک کردن به صورت کلی زعفران به یکی از چهار دسته زیر تعلق می یابد:

  • زعفران پوشال: در این نوع کلاله ها به همراه ۲ تا ۳ میلی متر خامه متصل به آن به صورت درهم خشک می شوند
  • زعفران سرگل: در این نوع تنها کلاله ها به صورت یک دست قرمز خشک می شوند که البته ممکن است سالم یا شکسته باشند
  • زعفران نگین: این نوع زعفران در واقع دستچین شده درشت ترین، سالم ترین کلاله هاست که در ان شکستگی به چشم نمی خورد
  • زعفران دخترپیچ یا دسته: در هنگام جداسازی کلاله ها را به همراه یک تا دو سانتی متر خامه ی متصل به آن از سایر اجزای گل جدا نموده و دور آن را با نخ می بندند سپس آن را خشک می نمایند

انواع زعفران

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد بدیهی است که اگر بخواهیم انواع زعفران را بر اساس قیمت از کم به زیاد ردیف کنیم چنین ترتیبی را شاهد خواهیم بود: زعفران دسته، زعفران پوشال، زعفران سرگل و زعفران نگین.

قیمت هر کیلو زعفران سرگل ممتاز قائنات

در بالا با ترتیب دسته بندی انواع زعفران فله آشنا شدیم و به صورت تقریبی برایمان ترتیب قیمتی آن ها قابل حدس می باشد. اما توجه داشته باشید در بین انواع مختلف زعفران سرگل نیز هرچه کلاله ها سالم تر و حجیم تر باشند مقدار کروسین (عامل رنگدهی) بالاتری خواهد داشت، لذا قیمت فروش ان نیز بالاتر خواهد بود.

در اینجا قیمت سه گرید زعفران سرگل که بر اساس میزان کروسین گرید بندی شده اند را برایتان ذکر می نماییم که مربوط به امروز یعنی مورخه ۲۳ آبان ۹۷ می باشد.

زعفران سرگل ممتاز

بهترین نوع زعفران سرگل که با نام زعفران سرگل ممتاز شناخته می شود در واقع می تواند حتی در حد زعفران نگین نیز کیفیت داشته باشد به همین جهت در میان انواع مختلف زعفران از همه گرانتر است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سیده زینب هدایتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09116752400
پست الکترونیکی: hedayati337@yahoo.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام